Виховна година
«Будьте здорові
діти»
Мета: виховувати
у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати
бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності
ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які
допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою
і спортом.
Обладнання: роздаткові матеріали-ілюстрації із
зображенням людей, які дотримуються здорового способу життя, фломастери,
олівці, картки «ТАК» (з написом зеленого кольору), карки «НІ» (з написом
червоного кольору), стікери.
Хід заняття
І.
Організація учнів до уроку.
Усі сідайте тихо, діти!
Домовляймось – не шуміти,
Працювати час настав.
Тож і ми марно часу не гаємо,
Про здоров’я урок починаємо!
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
1. Бесіда.
- Складіть
із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).
- Що
таке здоров’я?
- Чи
можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?
- Продовжимо бесіду вправою «Мікрофон».
Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …».
2. Декламування віршів дітьми.
Хто здоровий,
– той сміється,
Все йому
в житті вдається.
Він
долає всі вершини,
Це ж
чудово для людини!
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
Хто
здоровий – не сумує,
Над
загадками мудрує,
Він
сміливо в світ іде
Й за
собою всіх веде!
Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!
Зрозуміло,
всім відомо,
Як
приємно бути здоровим,
Тільки
треба знати,
Як
здоровим стати.
- Що
треба робити, щоб бути здоровим?
- Чому
необхідно берегти здоров’я?
ІII. Повідомлення теми уроку і завдань уроку.
- Сьогодні
ми розглянемо здоров’я як стан людини, коли в неї відсутнє будь-яке
нездужання, коли вона має гарний настрій, задоволена своїм життям.
- Поговоримо
також про те, як потрібно зміцнювати здоров’я та оберігати його.
IV. Первинне сприйняття й усвідомлення
нового матеріалу.
- Що
допоможе вам зростати здоровими?
1. Конкурс «Хто більше?»
- На першій парті кожного ряду
лежить чистий аркуш паперу. Ви по черзі пишіть на ньому слова, що стосуються
здоров’я. Наприклад: режим, загартовування, зарядка, спорт.
- Передавайте аркуш на наступну парту після
того як учні, що сидять за однією партою, запишуть кожен по слову. Перемагає
ряд, який закінчить завдання найшвидше і запише найбільшу кількість слів,
що відповідатимуть темі.
Учні
виконують завдання.
-
Давайте прочитаємо слова, які ви записали на аркуші, і визначимо
ряд-переможець. Із цих слів, що стосуються здоров’я, складемо
«асоціативний кущ».

2. Слово вчителя.
- Народна мудрість каже: «Без здоров’я
немає щастя. І найбільше в світі багатство – це здоров’я».
- Як ви
розумієте цю мудрість? (Відповіді дітей).
- Правда,
здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива,
сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може
наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою
справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо
всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете
щасливі й радісні.
- А як
же берегти своє здоров’я? (Думки дітей).
- Берегти своє здоров’я – це означає
вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи,
займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука
здоров’я. А ще виробляти в собі
добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.
- Давайте пригадаємо, які звички корисні, а які –
шкідливі? (Діти наводять приклади).
- Треба
добре знати і завжди дотримуватись правил поведінки, які ви всі вивчали на
уроках з основ здоров’я, щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків. Ми
любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам
із друзями, щодня дізнаватися про щось нове у світі, який нас оточує. Ваше
життя тільки-но починається, і воно сповнене надіями та планами.
- Що потрібно для того, щоб ці плани
здійснилися? Розшифруйте запис, прочитавши кожне зі слів ззаду наперед:
ИТСЕВ ЙИВОРОДЗ БІСОПС
ЯТТИЖ
(ВЕСТИ ЗДОРОВИЙ
СПОСІБ ЖИТТЯ)
- Давайте з’ясуємо, що ж таке здоровий спосіб життя?
Для розкриття поняття «здоровий спосіб життя», вчитель може використати
відеоматеріали, наочність, розробити презентацію «Здоровий спосіб життя».
3. Фізкультхвилинка.
Щось не
хочеться сидіти,
Треба
трохи відпочити. (Встати і вийти із-за парт).
Руки
вгору, руки вниз,
На сусіда
подивись.
Руки
вгору, руки в боки
І зроби
чотири кроки. (Марширувати на місці).
Вище руки
підніміть (Підняти руки,прогнутися).
І
спокійно опустіть.
Руханки
Вправа «Не
все так просто».
Мета: мобілізація
уваги, мотивація до подолання труднощів,
тренування координації рухів.
Правою рукою намалюйте у повітрі хрест. Це
дуже просто. Лівою рукою намалюйте коло. Це також у всіх вийшло. А
тепер спробуйте зробити це одночасно: правою рукою малювати хрест, а
лівою – коло. В кого це вийде, повідомляє переможним вигуком.
Вправа
«Комахи».
Мета: підняти
настрій, спрямувати енергію в позитивне русло.
Вихідне положення: стати так, щоб можна було вільно розвести
руки.
Опустити руки і почати тихенько дзижчати:
«З-з-з», подібно до комах.
Імітація руками рух комариних крил.
Злегка підняти руки і робити ними колові рухи. Поступово піднімати
руки вище та збільшувати радіус обертання, інтенсивність і висоту звуку. Піднімати руки доти, аж поки вони зімкнуться над головою.
Усе повторити у зворотному порядку,
опускаючи руки і стишуючи голос.
V. Закріплення
та осмислення нового матеріалу.
1.
Робота з роздатковим
матеріалом.
- Подивіться на малюнки. Що негативно впливає на
здоров’я?
2.
Ігрова вправа «Так чи НІ».
Збереженню здоров’я сприяють ...
(Діти сигналізують картками «ТАК» чи
«НІ»).
1)
байдужість; 2) взаєморозуміння у сім’ї;
3) добра праця; 4) активний
відпочинок;
5) ранкова зарядка; 6) ледачість;
7) паління; 8) чистота
тіла;
9) раціональне харчування; 10) шкідливі звички;
11) неврівноваженість; 12) тривалий перегляд
телевізору.
3.
Вправа «Закінчи речення»
(практична робота на картках).
Вчитель. - Об’єднайтеся
у групи. Виконайте завдання на картках, на основі ваших знань.
1 група
Закінчи речення.
Для здоров’я корисно багато …
- гуляти на …;
- уживати корисну…;
- бути …;
- відмовитися від ….
2 група
Закінчи речення.
Здоровий
спосіб життя – це дотримання …;
-
правильне ...;
- щоденні заняття … і …,
-
рухливими …;
-
активна…;
- відсутність шкідливих …;
- у
спілкуванні з оточуючими….
Висновок.
Допомагають зміцнити здоров’я … ігри, наприклад: …. Слід уникати … звичок, які руйнують здоров’я,
наприклад: …. Щоб зберегти здоров’я,
необхідно доглядати за собою, а саме: ….
4.
Психогімнастика.
Вчитель. - Сідайте вільно, розслабтеся,
подумки повторюйте за мною речення.
- Я лежу на теплому березі річки.
- Тихо плескають хвилі.
- Світить сонечко.
- Я спокійний(а).
- Я лежу на спині й дивлюсь на блакитне небо.
- Там пливуть хмаринки.
- Мені легко дихається.
- Я ніби перебуваю у стані невагомості.
- Моє тіло відпочиває у приємних променях сонця.
5. Обговорення ситуацій.
- Які поради ви б дали дітям у таких ситуаціях?
1) Миколка дуже любить дивитися телепередачі. Він витрачає
на це чотири години на день.
2) Наталка прийшла на день народження до своєї подруги.
Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує її
організм.
- Що важливого ви порадите своїм одноліткам?
6. Створення колажу.
Знову об’єднайтеся у групи за кольором фігур. Використайте
малюнки з журналів, олівці та маркери для створення колажів. Оберіть
представника, який презентує роботу вашої групи.
(Презентація колажів).
VI. Підсумки уроку
- Що важливого було на уроці?
- Як ви думаєте, що означає вести здоровий спосіб життя?
- А зараз стікерами покажіть як вам працювалося на уроці.

Наостанок,
нехай кожен з вас побажає своєму сусіду по парті здоров’я.
Інтелектуальна гра
«Найрозумніший»
3 клас
Мета:
Перевірити знання учнів з основних тем математики, української мови, читання,
курсу «Я і Україна»; розвивати мислення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до навчання.
Вчитель:
Вітаю всіх учасників сьогоднішньої інтелектуальної гри «Найрозумніший». А чи любите
ви грати?
-Я ось зараз
перевірю, чи всі ви любите грати?
(Показую аркуш, на
якому написано «сів»)
-
Прочитайте.
(Діти
читають слово.)
Вчитель:
Чудово. Тепер,коли я задам питання, ви маєте повторити це слово 5 разів підряд,
тільки швидко. І так, хто любить грати?
Діти: Сів, сів,
сів, сів, сів.
(Це звучить як
«всі»)
Вчитель: Всі любите
грати? Чудово! Отже, будемо грати всі. Гравцями гри «Найрозумніший» будуть всі учні 2-б класу
.Прошу представити себе.
(Учні називають своє ім’я і улюблене заняття.)
Перший тур
У першому турі буде 20 запитань. Я зачитую
питання, ви знаходите правильну відповідь і обкреслюєте її кружечком. Кожна правильна
відповідь оцінюється 1 балом. За результатами відповідей у грі залишиться 6 учасників, які набрали
найбільшу кількість балів. Вони приймуть участь у 2 турі.
Питання І туру
1.
Про
яку тварину говорять, що вона має два хвости?
а) ведмідь; б)лисиця; в) слон.
2. Який птах не вміє літати?
а) орел; б) курка; в) лебідь.
3. Що дід посадив, а витягти не зміг?
а) ріпку; б)моркву; в) буряк.
4.Скільки суниць у порожній склянці?
а) 5; б)
жодної; в) 10.
5. Яке з чисел найменше?
а) 28; б) 82; в) 8.
6. Коли святкують Різдво?
а) навесні; б) взимку; в) влітку.
7.Скільки буде, якщо до 9 +8?
а) 17; б) 18; в) 16.
8. Як звали сестру Кия, Щека і Хорива в
оповіданні Наталі Забіли «Древній Київ»?
а) Ярославна; б) Либідь; в) Роксолана.
9. Скільки літер в українському алфавіті?
а) 33; б) 35; в) 29.
10.Що належить до живої природи?
а) рослини; б) сонце; в) зорі.
11.Який колір
вийде, якщо змішати жовтий і синій кольори?
а) зелений; б) чорний; в) фіолетовий.
12. Скільки
десятків у числі 60?
а) 6;
б) 60; в) 7.
13. Як називається результат
дії віднімання?
а) сума; б) різниця; в) доданок.
14. Скільки звуків
у слові ялина?
а) 5;
б) 6; в) 4.
15. Як у казці
називається квітка, що виконує бажання?
а) семицвітна; б) ромашка; в) тюльпан.
16. Різниця чисел
15 і 7 – це…
а)9; б)6; в) 8.
17.З чого
складається речення?
а) з букв; б) з слів; в)зі звуків.
18. Скільки
сантиметрів в одному дециметрі?
а) 10см; б) 100см; в) 5см.
19. 25 зменшили на
5 і дістали …
а) 20; б) 30; в)5.
20.Числа 59 і 61 є
«сусідами» числа …
а) 60; б) 62; в) 58.
Вчитель: А тепер,
шановне журі, перевірте, будь ласка,
правильність відповідей наших учасників. Поки журі працює у нас музична пауза.
Музична пауза
1.Пісня «Ой
заграйте, дударики».
2. Пісня «Дощик».
Вчитель:
А тепер підведемо підсумок першого туру. Слово має журі.
(Член журі зачитує скільки балів набрав кожен
учасник, називає 6 учасників, які набрали найбільшу кількість балів )
-
У
другий тур пройшли …
-
В
цьому турі 6 тем по 10 запитань в кожній. Правильна відповідь оцінюється одним
балом. Перший учасник, який набрав найбільшу кількість балів, вибирає одну з 6 тем.
1.
Українська
мова.
2.
Математика.
3.
Читання.
4.
Наша
країна – Україна.
5.
Цікаві
завдання з математики.
6.
Калейдоскоп.
ІІ тур
1.Українська мова.
1) Слова, що виражають закінчену думку – це …(речення)
2) Скільки голосних в українській мові
? (6)
3) З яких частин складається текст ? (зачин, основна частина, кінцівка)
4) На які питання відповідають слова – назви людей і тварин ? (хто?)
5)Які є види мовлення? ( усне і
писемне)
6) Яка буква завжди позначає два приголосних звуки ? (щ)
7) Як переносяться слова з рядка в рядок?
(по складах)
8) Речення, в якому про щось запитують -
це …(питальне речення)
9) Як пишуться імена та прізвища людей? (з великої букви)
10) Скільки звуків в слові моя? (4)
2.Математика
1) Як називають число від якого віднімають?
(зменшуване)
2) Знайти суму чисел – це …(додати)
3) Скільки десятків і одиниць в числі 68?
(6 дес. 8 одн.)
4) Скільки сантиметрів в 1 метрі?
(100см)
5) Що більше 1дм чи 1м? ( 1м )
6) Які «сусіди» в числа 40? (39 і
41)
7) Назви найменше одноцифрове число. ( 1 )
8) Яку дію потрібно зробити, щоб порівняти на скільки одне число більше,
або менше від іншого? (відняти)
9) Скільки копійок в одній гривні?
( 100к. )
10) Як знайти периметр трикутника? (виміряти
всі сторони і додати)
2.Читання
1) Перша книжка школяра … (буквар)
2) Розмова, яку ведуть дві особи …(діалог)
3)Хто автор вірша «Дрімають села»? (І. Франко)
4)Місце, де можна взяти книгу, а потім повернути …(бібліотека)
5) Людина, яка пише вірші ….(поет)
6) Чи пригостив Півник пиріжками мишенят у казці «Колосок» ? (ні)
7)Як звали дівчинку з казки Г. Демченка «Калинка» ?(Калинка)
8) Хто є автором казки «Як Наталя у лисиці хитринку купила?» (В.
Сухомлинський)
9) Що є сильнішим за силу в казці В. Сухомлинського «Сильніше за
силу»? (розум)
10) З якої казки ці слова «Я –
жабка-скрекотушка. А ти хто?»
(«Рукавичка»)
4. НАША КРАЇНА - Україна
1) Як називається наша Батьківщина?
( Україна)
2) Столицею України є місто …( Київ )
3) Який кущ є народним символом України?
(Калина)
4) Яка річка протікає через Київ?
(Дніпро )
5) Які кольори є на прапорі України?
(Синій і жовтий)
6) Як називаються люди, які живуть в Україні? (українці)
7) Хто є президентом України? (В. Янукович)
8) В якій області ми живемо? (У
Вінницькій)
9) Наша рідна мова …(українська)
10) Як називається наше селище?
(Муровані Курилівці)
5. ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ З МАТЕМАТИКИ
1) Скільки літер
містить число 75? (жодної)
2) Одне яйце варять
4 хвилини. Скільки часу слід варити 6 яєць ?
(4 хв)
3) Скільки
пальців на 5 руках? (25)
4) У сім’ї 6 братів. У кожного – по одній сестрі. Скільки дітей у
сім’ї? (7)
5) У лісі бігло 5
вовків. Один з них потрапив у капкан. Скільки
вовків залишилося? (1)
6) Двоє коней
пробігли 20 км .
Скільки пробіг один кінь? (20 км )
7) На столі лежать
два яблука і три грушки. Скільки овочів на столі?
8) У мами є кіт
Пушок , донька Даша і собачка Жучка. Скільки у мами дітей? (1)
9)У теплі краї летять
птахи: два журавлі та дві синички.
Скільки птахів полетіло у вирій? (2)
10) Хто швидше
долетить до пенька – метелик чи гусінь?
(метелик)
6.КАЛЕЙДОСКОП
1) Який місяць має
найменше днів? (лютий)
2) Скільки нот у
музиці? (7)
3) Що з’являється на небі після дощу? (веселка)
4) Скільки місяців
у році? (12)
5) Назви головні
слова в реченні.
Землю вкрив білий
сніг.
6) Скільки є букв,
що позначають голосні звуки? (10)
7) Знайти різницю
чисел – це …(відняти)
8) Яке слово не
можна перенести :садок, сад. (сад)
9) Назви найбільше
двоцифрове число. (99)
10) Що важче 1кг
заліза чи 1кг пір’я? (однаково)
Вчитель: Поки журі
визначають переможців 2 туру, ми відпочинемо.
Музична пауза
1. Пісня «Мама і я».
2. Пісня «Черевички».
Вчитель: Отже, у
фінал пройшли 3 учасники … . Найбільшу кількість балів набрав(ла) … . Він
(вона) буде грати за червоним сектором. Середню кількість балів набрав (ла) –
його (її) синій сектор. Найменшу кількість балів набрав (ла) – його (її) зелений сектор.
Кожен з гравців вибирає одну з п’яти тем для фінальної гри. Перед вами табло з
секторами різного кольору. Першого учасника
червоний колір, другого –
синій, третього – зелений. Жовтий колір із загальними питаннями, їх
всього три. Вам потрібно на протязі 10
секунд запам’ятати
місце розташування своїх 5 питань, бо потім
вони будуть закриті.
Відкриватися питання будуть почергово.
Якщо ви вгадали заховане завдання свого сектора, то за правильну відповідь
отримаєте 2 бали, за відповідь на питання суперника - 3 бали, за відповідь на загальне питання – 1
бал.
ІІІ
тур
1.КАЗКИ
1) Чим мачуха
отруїла Білосніжку? (яблуком)
2) Який овоч фея
перетворила на карету для Попелюшки?
(гарбуз)
3) Який листок
вхопила Коза-Дереза, коли бігла через місточок? (кленовий)
4) З чого сестра
Еліза з казки «Дикі лебеді» плела сорочки для своїх братів-лебедів? (з кропиви)
5) Як називалося
місто, в якому жив Незнайко? (Квіткове)
2.МАТЕМАТИКА
1) Сума яких двох
чисел дорівнює різниці? (1 і 0)
2) Як називається
сума всіх сторін чотирикутника?
(периметр)
3) У виразах з
дужками першою виконують дію в …
(дужках)
4) Скільки годин в
добі? (24)
5) Який
чотирикутник називають прямокутником? (в якого всі кути прямі)
3.РЕЧЕННЯ
1) Речення
виражає …(закінчену думку).
2) Слова в реченні
… (зв’язані між собою).
3) В кінці
питального речення ставиться (?)
4) Речення, в якому
про щось розповідається ,називається (розповідним).
5) Речення
починаємо писати з …(великої букви)
4.ЗВУКИ І БУКВИ
1) Яка буква пом’якшує попередній
приголосний звук? (ь)
2) Коли букви я, ю,
є позначають два звуки? ( на початку
складу).
3) Який приголосний
звук завжди м’який?
(й).
4) Скільки звуків
позначають буквосполучення дж,дз?(1)
5) Як на письмі
позначається подовження приголосного звука? (двома однаковими буквами)
5.ТВАРИНИ
1) Який птах
відкладає яйця в чужі гнізда? (зозуля)
2) Що їсть ведмідь
взимку? (нічого)
3) Чи вміють
говорити риби?
(ні)
4) Скільки кроків
зробить горобець за 5 років? (жодного)
5) Який птах
найбільший на Землі? (страус)
6.ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ
1) Коли святкують
Великдень?
(навесні)
2) Скільки є пір
року? (4)
3) Яка цифра може
об’єднати дні тижня,веселку,музику? (7)
Музична пауза
1. Пісня «Веселий музикант».
2. Пісня «Веселі маляри».
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ГРИ
Вчитель: А тепер
наше журі підрахує кількість балів, яку набрав кожен учасник в 3 турі і
визначимо переможця гри.
Член журі: (називає
кількість балів набрані кожним учасником)
3 місце - ….(нагороджується грамотою)
2місце - … (нагороджується грамотою)
1 місце - …(нагороджується призом)
Подорож до країни
ввічливості та доброти
|
||
|
ПРАВА ДІТЕЙ
згідно з
Конвенцією Організації Об’єднаних націй і Конституцією України
Виховна година-гра
МЕТА: познайомити дітей з
правами дитини згідно з Конвенцією Організації Об’єднаних націй і Конституцією України. Розвивати свідоме застосування прав
у вигляді гри: вміння використовувати свої знання на практиці; усвідомлювати не
тільки свої права, а й обов’язки. Виховувати етичну поведінку, почуття
товариських стосунків, повагу до рідних, турботу про ближнього.
ОБЛАДНАННЯ. Оформлення сцени: плакат
«Кожна дитина має право на любов», картки з графічним зображенням прав дитини,
стенд «Дружна родина – щаслива дитина» (фотографії і дитячі малюнки про свої
сім’ї). Виставка творчих дитячих робіт. Карта півкуль. Спортивний інвентар для
змагань (м’ячі, мотузочки). Посуд для сервіровки стола, набір продуктів.
Костюми для інсценування оповідання «Дивна хвороба» Ігоря Січовика. Музичне
оформлення.
Хід заходу
Вступне
слово вчителя.
Сьогодні
у нас не просто урок, а урок-гра. Присвячується гра вивченню прав дитини згідно
з Конвенцією Організації Об’єднаних націй про права дитини у світі і Конституцією України.
Майбутнє кожної нації – це діти. Якими вони виростуть
– таким і буде майбутнє. Виростити і захистити дитину, зберегти її здоров’я,
виховати у злагоді і мирі – це значить для дорослих – забезпечити собі щасливу,
спокійну і стабільну старість.
Ми
зібралися з вами, щоб познайомитися з правами дітей у всьому світі і у нашій
країні, перевірити, як ви знаєте свої права, і які у вас обов’язки. Наше заняття
ми проводимо у формі гри. Для цього розділимося на дві команді по 6 чоловік у
кожній.
І команда має назву «Веселі дітлахи».
ІІ команда називається «Розумні
діти».
Як і
у всіх команд, у нас мають бути групи підтримки. До складу журі входять наші гості.
Займаємо свої місця, починаємо гру.
І КОНКУРС
«Кожна дитина має право на освіту». Я вам покажу
графічне зображення і доповню «Кожна дитина 7 років має право на…». Але це право ми розуміємо глибше. У нас ще є
і обов’язок – вчитися добре і сумлінно. Для того, щоб це перевірити – наш
конкурс.
1 етап.
Скоромовки.
Завдання. За 1 хвилину
ознайомитися зі скоромовкою.
Перемагає та команда, учасник якої без помилок і
чітко її розкаже.
І команда
Старому сому привезли солому.
ІІ команда.
Тхір хитрого лиса перехитрив.
2 етап.
Цікаві задачі
І команда.
Лікар сказав: «Ось вам три таблетки. Приймайте по
одній через кожні дві години». Через скільки годин приймуть останню таблетку?
ІІ команда.
Хлопчику треба розпиляти колоду на 5 частин.
Скільки разів він розрізатиме колоду?
3 етап.
Знання карти. Вміння подорожувати.
Завдання. Знайти найбільшу
кількість помилок.
Барон
Мюнхгаузен славився своїми «Правдивими» оповіданнями. Часто він вирушав у різні
подорожі, бачив багато цікавого. Кожній команді дається одна із розповідей Мюнхгаузена. Треба її
уважно прочитати, прослідкувати за картою і вказати на помилки.
І команда.
Одного
разу я вирушив у подорож до Північного Полюсу. Плив на пароплаві холодним
Індійським океаном. Причалив у великому порту у крайній точці Північного
полюсу. Все кругом зеленіло. Я роздягнувся, позасмагав, поплавав, а на
вечерю наловив риби. Відпочиваючих було
багато, набагато більше, ніж місцевих жителів. Природа заворожувала різноманіттям рослинного і тваринного світу.
ІІ команда.
Одного
разу мені довелося побувати у Африці. Щоб до неї дістатися, я подолав теплий
Північний Льодовитий океан. Знаючи, що у Африці холодно, я взяв із собою теплий
одяг. Біля самих берегів Африки кожного ранку пропливали моржі. У природних
парках вільно гуляли кенгуру, білі ведмеді, слони і мавпи. Жаль, що там не
побачиш левів, крокодилів і папуг. Усю Африку я обійшов пішки, бо це дуже
маленька країна.
ІІ КОНКУРС
Графічне зображення права
«Кожний має право на дозвілля».
Уболівальники команд допомагають розшифрувати значення графічного
зображення.
-Танцювальні гуртки.
-Музичні школи.
-Спортивні секції.
-Творчі гуртки і студії.
Невеличкий концерт.
1.Танець «Тарантела».
2. Музичні п’єси (скрипка, українська народна пісня «У сусіда
хата біла»; фортепіано, «Лісова картинка»)
Спортивні змагання
1. Естафета з м’ячем .
Кожен гравець команди стає у колонку за капітаном
і піднімає руки вгору. За сигналом капітан над головою передає м’яч назад. Коли
останній гравець отримує м’яч, оббігає справа колону, біжить вперед, стає у
голові колони і над головою передає м’яч далі. Виграє та команда, капітан якої
знову стане першим.
2. Естафета «Наповни кошик».
На стільці лежать різні предмети. Команди шикуються у
колону. У капітанів – кошики. За сигналом гравець біжить до стільця, бере у
кошику один предмет, повертається назад, передає наступному гравцеві кошик і
т.д. Перемагає та команда, яка швидше заповнить кошик.
Допомога уболівальників.
З кожної команди уболівальників по 1 хлопчику і по
1 дівчинці. Дівчата за сигналом скачуть через мотузку, хлопчики «віджимаються»
від підлоги.
Творчі гуртки.
Домашнім завданням команд і їх уболівальників була
підготовка виставки творчих робіт. Пропонуємо журі оцінити ці виставки.
ІІІ КОНКУРС
Графічне
зображення права «Кожна дитина має право на медичну допомогу». Інсценування
оповідання «Дивна хвороба» І.Січовика.
Хлопчик
Санько захворів на якусь таємничу хворобу. Йому порекомендували звернутися до
лікаря невропатолога. Це той, що нерви лікує. Підійшов Санько до кабінету,
постукав, зайшов.
Лікар. Заходь, сідай. На що
скаржишся, хлопчику?
Санько. Та от біда, лікарю:
третій день не можу ввечері заснути. Перевертаюся у ліжку цілу ніч. Лише на
ранок поринаю у сон.
Лікар. Так, так, здається, все
зрозуміло. Нерви не в порядку. Явна перевтома. Ти, мабуть, багато читаєш перед
сном?
Санько. Що ви! Я нічого не
читаю, окрім підручників…
Лікар. Значить, багато граєш у
футбол!
Санько. Я до футболу байдужий!
Лікар. Дивно. Унікальний
випадок. А як щодо телевізора? Частенько перед сном умикаєш?
Санько. У нас телевізора третій
місяць немає. Здали до майстерні.
Лікар. А може, у вас сусіди
неспокійні – грають, співають або ж сваряться?
Санько. Ми живемо у власному
будинку.
Лікар. Послухай, хлопче! Чи ти
можеш мені сказати, чим ти займаєшся після того, як повертаєшся із школи?
Санько. Сплю!
ІУ КОНКУРС
Графічне зображення права «Кожна людина має право
на повноцінне харчування».
Команди
розділяються на дві групи. Хлопчики готують з однакового набору продуктів
страви. Дівчатка накривають на стіл.
У КОНКУРС
Конкурс уболівальників
Уболівальникам роздаються картки з
різними графічними зображеннями прав дитини. Дати точну назву права і пояснити
значення.
«Жодна дитина не повинна були
примусово залучена до праці».
«Жодна дитина не повинна бути
скривджена і зневажена».
«Жодна дитина не повинна бути
жертвою насильства або війни».
«Діти мають право вільно
висловлювати своє погляди».
«Діти мають право на свободу
совісті, думки і релігії».
«Діти мають право на вільне
спілкування».
«Всі діти є рівними у правах».
«Всі діти є рівними у правах».
«Всі діти мають право на любов і
піклування».
Підведення підсумків гри. Оголошення рахунку.
Сьогодні ми з вами говорили про права дітей.
Зверніть увагу на головний плакат «Кожна дитина має право на любов». Нехай це
ваше право завжди виконується. Бажаю вам бути щасливими, здоровими і радісними,
жити і не тужити у щасливих сім’ях.
(Нагородження переможців)
Немає коментарів:
Дописати коментар